עדשות יומיות זה לא דבר מציק מדי?

עדשות יומיות זה לא דבר מציק מדי?

בעבר הלא רחוק כאשר עדשות מגע עדיין יוצרו מזכוכית, הן חזרו בצורה מהירה מאוד אל ארון ההמצאות של אותה המאה. עם חלוף השנים והתקדמות הטכנולוגיה נעשו שינויים רבים וכוללניים בחיי רוב תושבי כדור הארץ, מהאופן שבו אנו מתניידים ועד למרחק שהולך ומתקצר בין בני אדם ובין ארצות ותרבויות שונות.
בתחילת שנות השמונים נכנסו לא מעט חידושים שונים בעולם, חלק מהם היו גם עדשות מגע המתבססות על סיליקון. העדשות היו מיועדות רק לשימוש חודשי, רובן היו קשות לשימוש ולעיתים לא נוחות לאורך זמן, אך כיום עם החידושים הבלתי פוסקים ניתן להנות גם מעדשות יומיות, אך האם הן גם מציקות כמו אלו שבעבר?

עדשות מגע יומיות ויתרונות השימוש

המצאתן של עדשות המגע הגיע כמובן לאחר השימוש המסחרי בעדשות חודשיות/שבועיות, ולכן עדשות אלו מצליחות לקבל כמה יתרונות שלעיתים נחשבים לחסרונות אצל עדשות המגע הקבועות. היתרון הראשון שבעדשות מגע יומיות הוא כמובן העובי שלהן, כאשר עדשות מגע יומיות הינן עדשות דקות במיוחד המאפשרות זרימה טובה של אוויר. בנוסף אל יתרון זה עדשות מגע יומיות מאפשרות חיטוי תקופתי מהיר ובניגוד לעדשות מגע קבועות שיעור הצטברות הלכלוך הוא כמעט אפסי, אחת הסיבות לכך היא כמובן השימוש היומי כך שאין צורך לבצע חיטוי בסיום כל שימוש.

שימוש לכולם ולמרבית שעות היממה

מלבד יתרון החיטוי שמגיע עם השימוש בעדשות מגע יומיות, השימוש במרביתן נע בין תשע עד עשר שעות ובמידה ונזדקק ליותר זמן אפשר פשוט להחליף עדשה במקום להשאיר בחיטוי ולהמתין מספר שעות.
ובכל הקשור למגבלות שימוש בעדשות מגע יומיות, אפשר כמעט ולשכוח ממנו לחלוטין שכן עדשות אלו יכולות להיות מתאימות לחיילים, דיילי אוויר, רופאים, ילדים ועוד. השימוש הכל כך נוח בעדשות מעניק למשתמש בהן תחושה טבעית ונינוחה שאיננה מגבילה בתחום העבודה או בין אם אזור פתוח או סגור. יחד עם כל אלו חשוב גם לבצע חיטוי יסודי של הידיים לפני השימוש בעדשות, וכמובן לבצע התאמה על פי אופטומטריסט מוסמך ובהתאם לצורכי העין והמספר.