תוכנית פינוי בינוי רמת ורבר פתח תקווה

תוכנית פינוי בינוי רמת ורבר פתח תקווה

מדינת ישראל נמצאת בהליכי בנייה שעוד לא נראו כמותם בשנים האחרונות, כאשר תוכלו לראות פרויקטים שונים לבנייה והתחרבות החל מהערים בפריפרייה הרחוקה והקרובה ועד לערים המרכזיות בישראל. כחלק מכל אלו אנו יכולים גם לצפות בתוכניות פינוי ובינוי בלא מעט אזורים בארץ, כמו תל אביב ורמת גן המובילות בפרויקטים השונים להתחדשות עירונית ואפילו חיפה. אבל אחת הערים שאולי חלקנו אוהבים בעיקר לצחוק עליה, היא לא אחרת מאשר אם המושבות שניצבת אל מול תוכניות שונות של התחדשות עירונית, אשר אמורים לשנות את פנייה במהלך העשור הקרוב. אחת מהתוכניות האלו היא לא אחרת מאשר תוכניות "פינוי ובינוי רמת ורבר".

מה נשתנה?

התכנון של תוכנית פינוי ובינוי של רמת ורבר התחיל בערך עוד מתקופת 2016 ובניגוד ללא מעט תוכניות לפינוי ובינוי, התכנון של רמת ורבר נעשה לא מעט על ידי דרישות התושבים באזור ולא רק על פי תכנונים סטוטורים קפדניים או רצון היזם. התוכנית לפינוי ובינוי רמת ורבר אמורה לקחת בחשבון הוספה של מוסדות חינוך כמו מעונות יום, תוספת של בתי ספר יסודיים, חידוש מתנ"ס ואפילו יצירת קו הליכה ורכיבה "ירוק" עבור התושבים הותיקים והחדשים. אך מלבד כל אלו התוכנית אמורה גם לספק איכות חיים חדשה לתושבי הרמה וחניונים חדשים יוקמו על מנת לעזור בבעיית החנייה בעיר, ישפורו נתיבי הגישה אל רחובות רמת ורבר וגם החיבורים אל הרחובות המרכזיים כמו רחוב ז'בוטינסקי יחודשו ויהפכו להרבה יותר נגישים.

ומה עם הדירות?

מלבד חידוש התשתיות ומוסדות הציבוריים עבור תושבי רמת ורבר יתווספו גם לא מעט אזורי תעסוקה, כאשר יוקמו על ציר ז'בוטינסקי בקצה הצפוני של רמת ורבר מגדלי קומות בעלי שימושים מעורבים. בניינים אלו יהיו בין 28 עד 30 קומות כאשר בקומות התחתונות יהיו אזורי מסחר ובחלק מהמבנים ישולבו גם משרדים. עם זאת רמת ורבר שכבר מחזיקה ב3800 יחידות דיור שכבר קיימות, תקבל תוספת משמעותית של בין 3400 יחידות דיור ועם סיום התוכנית ייתכן והתוספת תעמוד על כ7600 יחידות דיור! שוכנת רמת ורבר אכן עומדת לשנות את פנייה ויחד עם תוכנית הרכבת הקלה שאמורה לעבור באזור, כל אלו אכן אמורים לשנות את פנייה של אחת מהשכונות הותיקות באם המושבות.