מה חדשני במערכת נתוני אשראי החדשה?

מה חדשני במערכת נתוני אשראי החדשה?

חוק נתוני האשראי אשר נכנס לתוקפו בשנת 2019 בהחלט היווה בשורה עבור רוב אזרחי ישראל, ובימים אלו מתרגלים אל החוק החדש בדמות מערכת נתוני האשראי. מערכות נתוני אשראי פועלות בצורה דומה ברחבי מדינות העולם המערבי, כמו ארצות הברית, גרמניה קנדה ועוד. החוק החדש אמור להסמיך את המערכת לפעול בדיוק כמו בארצות אלו, ולא להתבסס כמו בחוק הקודם של שנת 2005 על נתונים שלילים בלבד. החוק כיום נותן מענה גם לבנקים אל מול לקוחות אשר יכולים להוות סיכון, אך גם עבור לא מעט עסקים, חברות אשראי ועוד.
גורמים אלו יכול להיעזר במערכת נתוני אשראי על מנת לבדוק את מבקש השירות ולקבל הערכה מדויקת בנוגע לסיכון ההתקשרות איתו או להתקשרות חיובית.

גם לבנקים אבל לא רק

הבנקים וחברות האשראי בארץ מספקות קרדיט בשווי של מיליארדי שקלים בשנה, כאשר רק בשנת 2019 שווי ההלוואות החוץ בנקאיות בלבד עמד על כ1.5 מיליארד שקלים. לכן על מנת לשמור על המחזוריות הפוריה הזו אשר עוזרת לא רק ללקוחות פרטיים אלא גם לעסקים קטנים ובינונים, דירוג האשראי יוכל לעזור לחברות האשראי ולבנקים לדעת מי הם הלווים והלקוחות שלהם. במידה והלקוח בעל דירוג גבוהה או חיווי חיובי, יוכל להנות מתנאים מעולים ועם מעט בדק בית אף לקבל תנאים מעולים בכמה חברות שונות. אך במידה ודירוג האשראי נמצא נמוך הוא עלול לסכן את החברה המלווה ולעיתים יתקל בסירוב או בדרישת ערבונות כמו נכסים ועוד.

אנשי מקצוע

דירוג האשראי יכול לעזור ללא מעט אנשי מקצוע אחרים ובעסקאות כאלו ואחרות, בעזרת בקשה של דירוג האשראי תוכלו לקבל ציון או חיווי אשראי עדכני אשר יעניק לכם תמונת מצב עדכנית בנוגע למוסר התשלומים של השותף העסקי שלכם או שוכר הדירה. הנה כמה פונקציות שבהן תוכלו להעזר במערכת נתוני האשראי.

  • שיפוץ נכס
    קבלנים רבים מבצעים עסקאות בעלויות די גבוהות, מבצעים התאמות רוכשים חומרים ומגייסים עובדים. לכן ההמלצה היא כיום לבצע בדיקת רקע ללקוח אל מולו תעבדו, גם אם לא כל הכסף שולם במזומן.
  • השכרת נכס
    במידה ואתם שוכרים את הנכס שלכם לטווח רחוק עדיף לבקש מהשוכר דירוג אשראי או חיווי אשראי, כך תוכלו לקבל תמונת מצב של השוכר ולדעת לבחור איש יציב וללא סיכוי להעלם או להתבצר בנכס.
  • קבוצת רכישה
    שיטה זו של קניית בתים והשקעה הפכה להיות פופולרית בשנים האחרונות, אך על מנת שתוכלו לקבל תמונת מצב מחברי הקבוצה השונים או מהיזם שעימו תעבדו. מומלץ גם כן לבקש ציון אשראי או חיווי אשראי.