איך לשפר דירוג אשראי?

דירוג אשראי כבר שנים רבות עוזר למערכת הבנקאית ברחבי העולם במתן הלוואות, ריביות משכנתאות ועוד. מערכת זו אמורה לדרג אותנו  בקרוב גם כאן על פי העמידה שלנו בהלוואות, בחריגה ממסגרות האשראי שאותם נתן לנו הבנק ובעזרת היכולת שלנו לעמוד תחת כל אלו, להחזיר/לעמוד בהם בזמן. על כל אלו אנו נמדדים ומקבלים דירוג מהמערכת הבנקאית, מערכת מהסוג הזה אמורה להיכנס לשימוש בקרוב גם אצלנו בישראל לפני שאתם נלחצים, אנחנו ננסה לעשות סדר כיצד לשפר את דירוג האשראי.

להיות חיובי

לא מעט ישראלים נמצאים במצב של אובר דראפט במסגרת החשבון שלהם, שהייה ממושכת במצב שכזה נספרת גם כן בדירוג האשראי שלנו וזו מלמדת כיצד אנו יכולים לנהל את האשראי מהבנק. אז למרות שאנו משלמים ריביות על המינוס שאנחנו נכנסים אליו, על מנת שנוכל לשמור על דירוג חיובי, נהיה חייבים גם לשמור על חשבון בנק שלנו במצב חיובי ולצאת מהמינוס.

זמנים זה קודש

חלק מהכלים הפיננסים שהבנקים מספקים לנו הם גם הלוואות, אלו כוללות ריביות פריסות ועמידה בזמנים. וכמו שאר הכלים הפיננסים שאותם הבנק מספק לנו אנחנו נמדד האם הצלחנו לעמוד בהתחייבויות של ההלוואות בזמן, אם עמדנו בכל התשלומים ולא נאלצנו לשלם עוד ריביות ועוד תשלומים דחויים. כל אלו יתוופסו אל דירוג האשראי שלנו, שמירה על זמני הלוואות ועל פריסה נוחה יכולים לעזור לנו לקבל דירוג טוב יותר עם הטבות והלוואות נוחות יותר בהמשך.

מסגרת מתאימה

כמו שאר הכלים אותם הזכרנו שהבנק מספק לנו גם מסגרת האשראי היא כלי כזה, לחלק מאיתנו מסרת אשראי יכולה להציל את החודש ולהפוך אותו מחודש של התרסקות לחודש סביר. אך יחד עם זאת ישנם לא מעט ישראלים אשר לא משקיעים מחשבה מרובה במסגרת האשראי שלהם, דבר המוביל גם כן לא פעם למינוסים ואוברדראפטים מוגזמים. לכן חשוב לזכור כי בדירוג האשראי שיינתן לנו בעתיד נצטרך גם לבדוק איך אנחנו מאזנים את מסגרת האשראי שלנו, לא אחת כזו שתגרום לנו לחריגה לא פרופורציונלית וכזו שתאפשר לנו להילחץ ממצב של מינוס במהירות. להמשך קריאה – https://www.dbisrael.co.il/dbcredit/db-score