מגמות בשוק דירות היוקרה בתל אביב

מגמות בשוק דירות היוקרה בתל אביב

בועת הנדלן בישראל קיימת כבר קרוב לעשור אם לא יותר, בין שיכונים שעוברים חידושים לבין פרויקטים חדשים שנבנים, המחירים בשוק זזים אבל לא בצורה משמעותית. עם זאת אפשר לומר שבשנה האחרונה דווקא דירות היוקרה בתל אביב עברו שינוי קל, החל מהאזורים שבו הדירות נרכשות ועד לכמות העסקאות שבוצעו בשנה הזו.

בניין יוקרתי
בניין יוקרתי

מיקום ומיקום
דירות היוקרה בישראל ובתל אביב בכלל נחשבות לדירות היקרות מבין הקטגוריה הזו, החל מהאזורים היוקרתים ומתחמי הדיור ועד למחירים לפי מטר. מחיר מטר רבוע בדירת יוקרה בתל אביב על קו החוף תתחיל בין מאה חמישים ולמאה ושישים אלף שקלים, אך ככל שנתקדם אל כיוון מרכז העיר המחיר יכול גם להגיע עד לתשעים אלף. עם זאת חשוב לזכור כי המגמה כיום היא הפוכה, יותר אנשים מחפשים דירות יוקרה שלא על קו החוף ולא בעלויות של מאה וחמישים אלף שקל למטר.

מחירים
שנת הקורונה מעט הפכה את הנתונים והביאה לירידה גם בשוק דירות היוקרה וגם בסגנון. כך נוכל לראות כי דירות שנקנו ב2018 במרכז העיר, התחילו במאה ושש אלף למטר מרובע ויכלו גם להגיע למאה חמישים אלף למטר מרובע. אומנם השוק לא צנח פלאים והפך את דירות היוקרה למחירי שיכונים, אבל כן תוכלו למצוא היום דירות בפחות מעשרים ושלושים מליון ש"ח וגם למצוא דירות עד עשרים מליון שקלים ואפילו פחות במרכז העיר. 

תהליכים
יחד עם אלו רוב הרוכשים בשנתיים האחרונות "יורדים" מגורדי השחקים ומחפשים אחר פנטהאוזים במרכז העיר, לא רק ירידה בביקוש של גורדי השחקים אלא גם ירידה בביקוש של דירות קו ראשון לחוף.
מגמה זו משמעותית מכיוון שדירות יוקרה שמחירן יכל להגיע עד מאה וחמישים אלף שקלים למטר מרובע, הופכות לרוב לדירות רפאים ואילו דירות שעלותן נמוכה יותר ונמצאת בסביבה מרכזית יותר, מגיעים למחירים נמוכים כמעט פי 2 לפעמים.

סיכום
לכן אם אתם מחפשים אחר דירות יוקרה בתל אביב, בדקו את המחירים שבמרכז העיר ואת אילו שעל קו החוף, דאגו להבין איזה מהאזורים רלוונטי יותר עבורכם ומה היא מידת ההשקעה שתרצו להשקיע.
בהצלחה בחיפושים! מומלץ להתחיל כאן – https://yav.co.il/דירות-יוקרה-למכירה-בתל-אביב/