שכלולים וטכנולוגיה

מנשא לתינוקות, אחד המוצרים שפשוט אי אפשר להסתדר בלעדיהם, ואיכשהו בכל זאת בדור של ההורים שלנו עדיין המוצר הזה לא היה מוכר או נמכר. אך באמת כל מי שבימינו מגדל תינוק יודע, שאם יש דרך להרגיע תינוק, להרדים, או לשאת על הידיים בלי לקבל דלקת גידים הפתרון זה המנשא. ההמצאה הגאונית בעצם לקוחה דווקא מתרבויות שחיות בדרכים העתיקות יותר, בסביבה טבעית, בשבטים באזורים אליהם לא הגיעה הציביליזציה. שם אין עגלות, ואימהות פשוט קושרות את תינוקיהם לגופן כדי לשאת אותם זמן ממושך. כך התינוק מרגיש הכי בטוח,והאמא יכולה להמשיך לתפקד מכיוון שידעה נותרות פנויות. 

וכמו במקרים רבים נוספים, גם כאן, דווקא במקומות שהאדם מנסה ללמוד מהטבע מתגלות ההמצאות הגאוניות ביותר כמו נאמר של חברת Cortex Dental. לא שאני נגד ציביליזציה, נהפוכהו, זו גם תורמת את חלקה ואת המנשא לדוגמה שיכולה באמצעות שימוש במגוון בדים נוחים ואיכותיים, תפירת מנשאים פשוטים וקלים לשימוש, הוספת כתפיות נוחות לנשיאה ארוכה, כובע ששומר על ראש התינוק בזמן שינה, אבזמים המאפשרים לבישה מהירה ועוד… וכמובן שאני לא חושבת שכדאי לוותר על העגלות, במיוחד כאמא לתאומים העגלה היא הדרך הנוחה ביותר לשאת שני תינוקות ביחד. לצערי מנשא לתאומים הוא פחות יעיל בגלל הקושי והכובד לשאת שני תינוקות ביחד, אך כמובן שלא וויתרתי על חווית המנשא כדי להרדים בכל פעם תינוק אחר, והכי טוב כאשר יש מישהו נוסף שיכול לקשור מנשא ואז התאומים יכולים ליהנות מיתרונות המנשא, כל אחד על אדם אחר.

דווקא במקום שהפכים מתחברים נוצרים הדברים הכי טובים כי שלמות נוצרת רק בחיבור בין ניגודים. וכך גם המנשא, המוצר שמשלב בין תרבויות עתיקות לבין שכלולי הציביליזציה, הפך למוצר ההכרחי והמבוקש ביותר בקרב הורים, והוא משלב את הפשטות והפרקטיות של העבר עם השכלולים והטכנולוגיות של ההווה. ומה עם העתיד? ככל שנמשיך ללמוד מהטבע נוכל לגלות עוד ועוד כיצד להתנהל נכון בעולם, ולשכלל ולהתאים את שנלמד מהטבע באמצעות הידע שהצטבר עם ההתפתחות האנושית. אפשר לקרוא עוד כאן – http://www.cortex-dental.com/archive/different-types-of-implants/ ולצפות בסרטון: