שחר חדש באפריקה

רינה, שכנתי בת ה-18 כבר מכינה עצמה לגיוסה ומתכננת נסיעה ליבשת רחוקה מאוד לכמה חודשים, לנוח מעט קודם  גיוסה לאפריקה הגדולה! כששמעתי אותה ליד הכניסה אל חנות ספרי קודש, משוחחת עם חברתה על עתידה הצבאי המזהיר, כי היא רוצה לשנות את הצבא. בעצם את כל עתיד האומה בכך שבכוח הזרוע הצבאי נביא שלום לעולם, חככתי בשפתיי היבשים ושיננתי קלות "האומנם…?!".

ובכן, האם ידעתם כי ביבשת אפריקה, ביבשת הרחוקה כל כך, ישנם  ניצני אנטישמיות חזקים ליהודים? ממש כך. האפריקאים שם שאפילו רק שמעו את המילה ישראל אך מעולם לא שמעו על מיקומינו או צפו בנו בטלוויזיה או פתחו וראו מי אנו בכלל דרך מסך האינטרנט, שונאים אותנו עד כלות נשמתם! בשונה נגיד מכנסים של בני ברוך, שם רואים תלמידים מאפריקה שאוהדים את ישראל ואת המסר הרוחני שלה. כשאני עוד חושב על המתגייסת העתידית, נזכרתי כי תפקיד ישראל לפי שקראתי הוא להביא את האור ואת השפע לאנושות כולה, ממש כך. ובלתי ניתן לברוח מכך, כמו יונה  הנביא שלא צלחה בריחתו לים ואף טבע.

בואי נבין אמרתי לה כשפגשתיה בוקר שלשום בחצר הבניין, אנחנו מיוחדים, תופעה מוזרה, כדאי לנו להכיר בזה. והיא שאלה לפשר דברי העלומים, והסברתי עוד: "ישראל צריכים לתת שיטה לעולם, לפתח אותה קודם וגם לבצע אותה"- ואז העולם משתנה. תביני, הוספתי,  השיטה היא תכנית חיבור ושיטת חיבור , הדברים האלו היו בעבר בישראל וצריך שוב להחיותם. כך היה בעבר וכך צריך היום לחזור ולהיות. חייבים להביא השיטה לעולם.

המשכתי להסביר, כי מדרך החיבור בין האדם לזולת משיגים את הכול, ממש כך, בריאות איתנה, יציבות כלכלית, חוסן משפחתי, זוגיות מושלמת, ועוד. ואז, כשהיא החלה  למצמץ עיניה כמו החלה להבין, אמרה בתמימותה האופיינית: אז כבר לא יהיו מלחמות?! אמרתי כן! הסברתי כי ישנה שיטת המעגל והסדנאות שבה,  בשיטה זו מביאים אור שיטפל בהכל, כמה עוד צריך ללמוד ממכות, ממלחמות? לא יעזור לא סוציאליזם ולא קפיטליזם, אלא חיבור. אנו פשוט הורסים עצמינו ללא חיבור. שבוע לאחר מכן השתתפה רינה  במעגל שיח בעיר הולדתה תל אביב, שם כבר ניכר ששחר חדש החל להפציע. בתוכי פנימיותה, באפריקה הפנימית שבתוכה.