בשנים האחרונות הסטטיסטיקה לא מחייכת אל הנשואים, נהפוך הוא, כל זוג שלישי מגיע למדרגות הרבנות כדי להתגרש ולשיר "ברוך שפטרנו מעונשו של זה…".

במידה וזוג מתגרש ועדיין אין ילדים בתמונה, הגירושין פחות פוגעניים, מאידך, כשיש ילדים לזוג, תמונת המציאות מדאיגה הרבה יותר, יותר קרבנות נפגעים מפירוק , ההורים מצטיירים כחסרי-אונים וחלושים ואף לא בוגרים, הרי כשיש סכסוכים, המבוגרים אמורים לדעת לפתור אותם….

הגירושין, מביאים את ההורה להשתמש בילדים בצורה מניפולטיבית כדי להשיג מבוקשם ולנצח את ההורה השני בסיטואציות של חזקת הילד, סחיטה נפשית, וכלכלית, ישנן שפע מקרים שבאים על חשבון הילדים, האגו של ההורה הפגוע משתמש בכל דבר ככלי ביד היוצר, והכל כדי שתשאר לו אפילו טיפת כבוד עצמי כלפי האני השבור שלו.

הגירושין אינם כישלון, הגירושין הם חוסר חינוך של המוסדות כיצד לתפעל מערכת של גבר-אישה, מה התפקידים של כל אחד, ואם אין הבנה וחינוך לדבר גדול כנישואין, ובמיוחד כשמתווספים ילדים למשפחה, המצב יכול להיות בלתי אפשרי.

מאמצינו להשפיע על מערכות החינוך, החל מגיל צעיר, שבשיעורי בתי הספר יונהגו שיעורים ולמידה מהי מסגרת נישואין, זוגיות, הורות, מה התפקידים, איך מערכות הטבע בנויות בנו, מהי תקשורת בונה, איך מתעלים מעל בעיות בעודן קטנות. קפיצת דרך ענקית יכולה להיות בצורת ייעוץ, סדנאות בשולחנות עגולים והכוונה של הנוער, יתרום רבות לעתידם ועתיד חיי הנישואין שלהם, וללא תעודת לימודים של כישורי חיים וזוגיות וללא השתתפות בעשרה סדנאות לפחות, אין אישור לחתונה!!!.