מקצה עד הקצה

הבחירה

מקצה עד הקצה, הכל מוכן מראש, מתחילת הבריאה ועד סופה, עבורנו חיים הם תעלומה, התכנית נסתרת מעיננו, לא מוכנים ולא בשלים לראות ולהבין מטרת חיינו.

האדם נולד, הולך לגן, לומד בבי"ס, מתגייס לצבא, לומד, עובד, מקים משפחה, משלם מיסים, עובד ועובד ועובד ….יוצא לפנסיה, מזדקן ומת. הסיבוב כאן קצר, יש שמטיילים 70, 80 שנה בעולמנו, יש שלא… השאלה שמנקרת במוחי היא האם זו משמעות חיינו? זה הכל? בשביל זה כל הריצה והלחץ ?? ואם איננו מלומדים מידי, ולא היתה בידנו זכות להשפיע או להנהיג את הציבור…. האם לא נשאיר שום מורשת אחרינו? לא מתקבל על ידי שום בר דעת שסיכום חיינו כתוב מראש ונעול, חייבת להיות בחירה באדם, חייבת להיות יכולת לשנות את "תופעת העדר", באנו לכאן כדי לעבוד ולעבוד ?? ובשביל מי לעבוד?? ולבסוף …"ולעפר תשוב.."???

יש לנו תפקיד, לא מדובר בצבירת כסף, לא במעמד, לא במושכלות ולא בכבוד, שכן "הרודף אחרי הכבוד, הכבוד בורח ממנו, ואילו הבורח מכבוד, הכבוד רודף אחריו"….

תפקידנו היחיד הוא שינוי המציאות הבלתי נסבלת, האנושות חייבת להבין שאנו קשורים ותלויים זה בזה, ולהפסיק את "שנאת החינם" שמעכרת נפשנו ובתינו , מוכרחים אנו לבחור באהבת חינם, קבלת האחר, השינוי בחיינו מתחיל רק בנו, תפקידנו לאחד ולא להפריד ולא להוקיע מחברתנו אנשים בעלי צבע עור שונה, דת שונה, רמת חיים שונה, לקבל את האחר, כפי שהיינו רוצים שיקבלו אותנו כמה שאפשר בכל יום ויום, להתעלם מסטיגמות ולשנות את יחסינו להיפוך ממה שקיים עכשיו. זה יביא שינוי ודברים טובים יזומנו לחיינו….

יום הכיפורים בפתח, הפעם לא נצום עבור עצמנו, זוהי הזדמנות לבקש על איחוד וחיבור בינינו, על שינוי לטובה לכל האנושות, כי זו ההצלה שלנו…….