עולם הולך ונעלם

בנעורי רתמתי סוס למחרשת "סוק" [סכין אחת] ויצאתי לחרוש את גן הירק. רישיון נהיגה עשיתי ב- 6 שעורים, ובשבת בבוקר הייתי נוסע על "כביש הסרגל" לעפולה ונפגש מכסימום עם 5 מכוניות. לחו"ל יצאנו פעם בחיים, ושבוע נופש בנתניה היה צ'ופר.עבדתי 14 שעות ביום ו- 7 שבתות רצוף  כי-

"העבודה היא חיינו, מכול צרה תצילנו".

היום אנו ניצבים בפני עידן חדש  שמשתנה מהר מאוד.את כל הצרכים ההכרחיים שלנו כמו מזון, דיור, ביגוד ושירותים יספקו מחשבים מכונות ורובוטים. מקצועות קיימים ייעלמו כגון עובדי "סופר", מחסנאים. מקצועות רבים ידעכו וייעלמו לטובת המצאות טכנולוגיות. עשרות מיליוני נהגים יאבדו משרתם למכוניות ללא נהג.

במה יעבדו רוב בני האדם? במה יעסקו בני הנוער והצעירים של היום?

מסקרים שנערכו לאחרונה מתברר כי הנוער של היום לא "אוכל" את הסיפורים של ה"גדולים" במה צריך ללמוד ולעבוד. בני הנוער הנתפסים בעיני רבים כמתבודדים אגוצנטריים המכורים למסכים, בוחרים יותר ויותר לעסוק דווקא במקצועות של טיפול בזולת.

 

"יש מצב” שהעיסוק עם המסכים והניתוק, הוא סוג של מרד נעורים. בו הם מכריזים בדרכם המיוחדת-  אנחנו מרגישים מה שהמבוגרים לא מסוגלים, שבעולם היום חסרים בעיקר קשרים טובים בין בני האדם

 

הצורך לקשר אנושי הולך וגדל ובזה טמון סוד העתיד התעסוקתי שלנו. הצורך האנושי לקשר,  לאושר, למימוש עצמי ולהבנה מה מנהל ומניע אותנו, הוא שירחיב את מגוון המקצועות.

 

השינויים הטכנולוגים מביאים בכנפיהם שינוי באורך חיינו ובתעסוקה.מקצעות כפסיכולוגיה, חינוך וסוציולוגיה ידרשו לעבור שינוי דרסטי.הם אלו שיהוו את הבסיס המדעי החוקר את טבע האדם ולכן ידרשו לעבור התאמה לדרישות  שיגיעו מהדור הצעיר

אנחנו עדים לתחילתו  של שינוי פרדיגמה מהותי. האגו- שהוא טבע האדם, עובר לשלב התפתחותו החדש, ואיתו המונח עבודה כפי שנתקבע כמרכז חיינו במשך אלפי שנים.זו מהפכה שתשפיע  על עתיד האנושות.

 

רוב בני האדם יעסקו במקצועות המשרתים ומטפלים בבני אדם. המוסג חינוך יתרחב ויכיל את כול שכבות הגיל. לכן כמות המחנכים, מדריכים, מדריכי גיל הרך, ילדים, נוער ומבוגרים יגדל לאין שעור. העולם יזדקק לעובדים רבים בתחום זה.רוב בני האדם יעשו הסבה לתעסוקה הקשורה ללימוד ולחינוך בני אדם שמטרתו להביא את האדם לאושר. מי שיוביל את מהפכת המחר כפי שמציגים הסקרים, הוא הנוער של היום.

 

שוב העולם שייך לצעירים!

.